Pénz, pénz, pénz. Sajnos a mai film- és sorozatgyártás
egyetlen mottója ez. Ha valami egyszer bejött, akkor arról addig kell lehúzni a
rókabőrt, amíg termeli a profitot. Persze a néző az le van fütyülve, az elvárt
minőség nem számít, csak a PÉNZ. Az Elrabolva 2. megnézése után ilyen
gondolatok járnak a fejemben. Na de vesézzük ki részletesen, hogy miért is.
2012. október 13., szombat
2012. október 10., szerda
Looper - A jövő gyilkosa (Looper), 2012
Bejegyezte:
Csabika
0
megjegyzés
12 majom, Vissza a jövőbe, Terminator, Végső
visszaszámlálás. Csupán néhány példa arra, hogy milyen módon kell elkészíteni
egy igazán profin átgondolt, logikailag jól felépített időutazós sci-fi filmet.
Sokak szerint új bajnokot avathatunk az említett műfajban. Valóban megérdemli a
Looper a grandiózus méretű internetes hype-ot?
2012. szeptember 17., hétfő
A sötét lovag - Felemelkedés (The Dark Knight Rises), 2012
Bejegyezte:
Leónidasz
2
megjegyzés
A Batman-trilógia záró darabja tipikusan az a film, amelyre előzetesen mindenki hatalmas várakozásokkal tekint, s nem volt ezzel másként a film-kocka crew-ja sem, főleg Csabika szubjektív kritikai természetű rajongását tudnám megemlíteni, akiben gyermeki lelkesedést vált ki már az is, ha arról olvashat, hogy Christopher Nolan kiment a wc-re, vagy elment a postára befizetni a csekkeket. E sorok szerzője azonban röntgenszemekkel tekint minden hollywoodi végtermékre, és szűkmarkúan osztja az elismerést. Félreértés ne essék, A sötét lovag - Felemelkedés nem rossz film, de sajnos nem kiemelkedő, mint a második rész, és sokkal több hiba van benne, mint az első kettőben együttvéve. Ha nem egy Nolan film lenne, nem is foglalkoznék ezzel az egésszel. Így azonban muszáj, s csalódottságomnak kell hangot adjak. (SPOILER-es írás következik, azokhoz szól, akik már látták a filmet.)
2012. szeptember 9., vasárnap
A feláldozhatók 2. (The Expendables 2.), 2012
Bejegyezte:
Leónidasz
0
megjegyzés
Billie, a kölyök. Akár ez is lehetett volna a férfikörben méltán népszerű első rész félig elbaltázott folytatásának címe. Aki a kulisszák mögé lát, az talán sejtheti, hogy a Thor-ral befutott Chris Hemsworth öccsének, a nyálas bájgúnár fejű Liam-nek is karriert akarnak csinálni Hollywood-ban, sajnos ennek most A feláldozhatók második része esett áldozatul. SPOILER tartalmú írás következik.
2012. március 5., hétfő
Éjfélkor Párizsban (Midnight in Paris), 2011
Bejegyezte:
Leónidasz
0
megjegyzés
Kedvelem Woody Allen újabb filmjeit, a Match Point egyenesen mestermű, a Kasszandra álma is kiváló alkotás. A valamivel gyengébb Vicky Cristina Barcelonával kezdve azonban a rendező feltehetőleg azt a célt tűzte ki, hogy elkövetkező munkáiban Európa nagyvárosainak szépségét mutatja be, s e folyamat során a sztori egyre inkább egy lapos, sablonos szörnyeteggé aljasul, amelyben papírmasé karakterek járják ostoba körtáncukat. Rendezőnk ezúttal Párizsba érkezett, ahol tovább gyönyörködött a látnivalókban, a papirosát pedig tollal együtt a Szajnába vetette. Ja, hogy ez egy Oscar-díjas forgatókönyv? Akkor én kérek elnézést.
A hatalom árnyékában (The Ides of March), 2011
Bejegyezte:
Leónidasz
0
megjegyzés
Az idei Oscar-gála egyértelmű vesztesei közé tartozik A hatalom árnyékában, hiszen a legjobb adaptált forgatókönyv jelölés mellett odafért volna még néhány, ám ennek ellenére (vagy talán pont ezért?) kijelenthetem, hogy erős alkotásról van szó, amely a politikai thrillerek rajongóinak kellemes szórakozást fog nyújtani.
2012. február 27., hétfő
Sherlock Holmes: Árnyjáték (Sherlock Holmes: A Game of Shadows), 2011
Bejegyezte:
Leónidasz
0
megjegyzés
Guy Ritchie Sherlock-adaptációja nagyot dobbantott még 2009 végén, némileg amerikanizálva a világ egyik leghíresebb detektívjének történeteit, kritikusok-nézők egyszerre voltak oda a filmért. Persze az emberek természetüknél fogva rajonganak a megközelíthetetlen irodalmi, filmes héroszokért, akik charme-jukkal, intelligenciájukkal, stílusukkal veszik le lábáról a közönséget. A recept azonban mindig adott, a stúdiónak az anyagi vonzat az elsődleges, mi azonban továbbra is jól akarunk szórakozni.
2012. február 26., vasárnap
Animal Kingdom vs. Kill The Irishman
Bejegyezte:
Kajafás
0
megjegyzés
Őszintén szólva nem vagyok valami nagy maffia film fan. Biztos sokan meg is köveznének, amiért Peter Griffinhez hasonlóan viseltetek a Keresztapa trilógia iránt is, oké-oké nagy film elismerem, tisztelem a filmtörténeti jelentőségét, de imdb top 250-jének első helyezetje, hagyjuk már... Ebben a kategóriában számomra olyan filmek jelentik az etalont, mint Scorsese Nagymenői (Goodfellas) és a Sebhelyesarcú (Scarface). De hogy említsek párat a millenium utáni trónkövetelők sorából is az Amerikai Gengszter Denzel Washingtonnal remekül hozza a klasszikusok hangulatát és a Tégla (The Departed) a személyes kedvencem, amivel Scorsese ismét egy mérföldkövét tette le a műfajnak.
RÉGI IDŐK MOZIJA: Sógorom a zugügyvéd (The Fortune Cookie), 1966
Bejegyezte:
Papinianus
0
megjegyzés
A mai generáció tudatában is dereng a két "nagy öreg": Walter Matthau és Jack Lemmon. A szomszéd nője mindig zöldebb (1993) és a Még zöldebb a szomszéd nője (1995) emlékezetessé tette számunkra is, a csúnya varangyképű, görbe, okvetetlenkedő Waltert és a szentimentalista, mindig ratifikálásra váró Jack-et. Pedig ezek a srácok már a 60-as években is maradandót alkottak, közösen.
2012. február 24., péntek
2012. február 23., csütörtök
A három testőr (The Three Musketeers), 2011
Bejegyezte:
Leónidasz
0
megjegyzés
Az alapanyag ezúttal adta magát, a korábbi amerikai verziót nem igazán kedveltem, de olyan remek irodalmi műből, mint id. Dumas A három testőre, szinte kötelező lenne valamilyen igen kiváló filmet készíteni. Mostanság ugyan minden klasszikust steampunkká dúsítanak, itt azonban nem csak a korhűség, de az alapok is hiányoztak, úgyhogy sajnos ez nem jött össze, Paul W. S. Anderson filmje is elvérzett, még születése előtt, az íróasztalon...
Fehér Pokol (The Grey), 2012
Bejegyezte:
Kajafás
0
megjegyzés
2012 rengeteg nagyszerű filmmel kecsegtet, melynek egyik általam is tűkön ülve várt zászlóshajójaként, nem sokat váratva magára futott be a The Grey. A film története engem félelmetesen (már-már klón szinten) emlékeztetett egy 90’es évekbeli klasszikusra, ami nem más, mint „A vadon foglyai”.
Lopott idő (In Time, 2011)
Bejegyezte:
Csabika
0
megjegyzés
A soron következő kritikám egy olyan filmről fog szólni, amely meglehetősen megosztja a közvéleményt. Az egyik oldal imádja a filmet, a másik pedig lagymatagnak, unalmasnak tartja, illetve a „blödség” címszóval aposztrofálja. Nos, lássuk hol rejtőzik az igazság.
2012. február 22., szerda
RÉGI IDŐK MOZIJA: Iván gyermekkora (Gyetsztvo Ivana) 1962
Bejegyezte:
Papinianus
0
megjegyzés
RÉGI IDŐK MOZIJA: A nap vége (Smultronstället) 1957
Bejegyezte:
Papinianus
0
megjegyzés
Én az 1940-től 1970-es évek végéig szeretném bemutatni a filmhistória „remekműveit”. Ettől függetlenül szubjektív megítélésem nyomán, és a nálamnál akár 40 évvel idősebb archaikus műveket, nem mindig fogom oly pontozással és csodálattal, áhítattal ajnározni, mint a múlt-kor jeles filmkritikusa, hozzáértői.
2012. február 18., szombat
The Flowers Of War; A mestergyilkos; Vasököl; Őrült, dilis, szerelem. (2011)
Bejegyezte:
Leónidasz
0
megjegyzés
2012. február 14., kedd
2012. február 10., péntek
Melankólia (Melancholia), 2011
Bejegyezte:
Leónidasz
3
megjegyzés
Őszinte leszek: nem ismerem Lars von Trier munkásságát, bár úgy vélem, hiba is lenne korábbi munkák, esetleg a rendező különcsége alapján egy filmnek értéket tulajdonítani (az imdb-s átlag, és az általam olvasott méltató cikkek azonban részben ezt igazolják, véleményem szerint). Az ismeretség hiánya előny lehet olyan téren is, amennyiben egyáltalán nem érzek tiszteletet Trier felé, nem áldozom filmjeinek oltárán. A Melankólia kapcsán pedig azt kell, hogy mondjam, ismeretségünk rosszul kezdődik. Ezek után adja magát a kérdés: milyen film a Melankólia? S egyáltalán, mit igyekszik elmesélni?
2012. január 26., csütörtök
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)