Oldalak

2011. október 28., péntek

X-Men: Az elsők (X-Men: First Class), 2011

0 megjegyzés

1944, Lengyelország. Ismerős ez a szókapcsolat, ugye? A kis Magneto elhajlította a gettókapukat az X-Men első részében, s már akkor mindannyian kíváncsiak voltunk, mi történt vajon ezután. Most megtudjuk ezt is, többek között. X-Men négy... első osztály... alsó tagozat, vagy tudom is én.

2011. szeptember 7., szerda

A Karib-tenger kalózai: Ismeretlen vizeken (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides), 2011

0 megjegyzés

Amíg Jack Sparrow haja szőkült, addig az ember a Karib-tenger kalózai negyedik részére való várakozásban őszülni kezdett. Hogy megérte-e lelkesedve várni? Nem igazán. A feminista female fighter Keira Knightley és Orlando "I'm just a blacksmith in every movie" Bloom hiányát megérzi ugyan a film, de nemcsak ez itt a probléma.

2011. augusztus 22., hétfő

Sorozatok IV.rész: Spartacus - Vér és homok (Spartacus: Blood and Sand), 2010

0 megjegyzés

Dév kollégámmal 1-2 évvel ezelőtt elkezdtük nézni a Spartacus: Vér és Homok című sorozatot, azonban ez a tevékenységünk nem ámulatba, hanem szörnyülködésbe és dobhártyákat szaggató nevetésbe torkollott. A Paint-tel rajzolt arénától és a kis karcolás miatt az egész képernyőt betöltő, silány minőségű CGI-os vértől egy időre elment a kedvünk a sorozat további boncolgatásától. Viszont nemrég egy kedves barátom rávett arra, hogy adjak egy második esélyt a Spartacusnak és nézzem tovább. A továbbiakban olvashatjátok, hogy hová is vezetett ez a rábeszélés.

2011. augusztus 8., hétfő

Harry Potter és a Halál Ereklyéi, II. rész (Harry Potter and the Deathly Hallows, Part II), 2011

0 megjegyzés

Nem olyan rég írtam a Halál ereklyéi filmváltozatának első feléről, azzal a fondorlatosan titkolt szándékkal, hogy nemsokára úgyis itt a vége. Hát itt van. Heri Kókler és a Halál Derelyéje, második rész, kritika.

Forráskód (Source Code), 2011

1 megjegyzés

"Nehéz manapság eredeti filmet kitalálni, hiszen az összes ötletet legalább egyszer lelőtték" - mondják a stúdiók. "Bullshit" - felelem én. Erre a legújabb bizonyítékot pedig úgy hívják: Forráskód.

2011. július 29., péntek

Sorozatok: III. rész: Trónok harca (Game of Thrones), 1. évad, 2011

1 megjegyzés

David Benioff és D. B. Weiss igen kemény fába vágták a fejszéjüket, amikor George R. R. Martin világhírű, hét kötetre tervezett bestsellerének, A tűz és jég dalának első részét próbálták egy tíz részes, nagy költségvetésű produkcióra adaptálni. De bátran kijelenthetem, nemcsak hogy sikerült nekik, hanem egyszerűen tökéletes munkát végeztek. A Trónok harca minden idők egyik legizgalmasabb, leglátványosabb és legemberibb fantasyja lett, és egyike személyes kedvenceimnek is.

2011. július 17., vasárnap

Egy kis egyveleg

3 megjegyzés

Kedves Olvasóim! Most rendhagyó módon több filmről fogok röviden, tömören egy kis jellemzést, eligazítást szolgáltatni. Igyekeztem az általam bemutatandó filmműfajok határait minél szélesebbre kiterjeszteni, ennek megfelelően most az Insidiousról, Battle: Los Angelesről, A negyedikről, a Változó szerelemről és a Sorsügynökségről osztanék meg Veletek néhány gondolatot.

2011. július 16., szombat

Az ismeretlen férfi (Unknown), 2011

0 megjegyzés

Dr. Martin Harris biológus feleségével Berlinbe utazik egy biotechnológiai konferenciára, ám a hotel recepciójánál ébred rá, hogy fontos csomagjait a repülőtéren hagyta. A taxival azonban, amivel visszautazni szándékozik, nem várt baleset részese lesz, s elveszti emlékezetét. A dolgok nehezen állnak össze, egy valami azonban a napnál is világosabb: valaki átvette a szerepét, azonosságát, s felesége egyszerre azt sem tudja ki ő...

2011. július 14., csütörtök

A lány és a farkas (Red Riding Hood), 2011

0 megjegyzés

"-Nagymama, miért ilyen nagyok a fogaid?" "-Azért, hogy széttépjelek"- ez a szöveg jól is áll az újfajta Piroska-történetnek, amelynek nem sok köze van a Piroska és a farkashoz. Egész jó film, vagy "setét" mese is lehetett volna belőle, ha a vámpír és vérfarkas trend szokásos sémái nem diktálnának másfajta stílust.

2011. május 6., péntek

Thor 3D, 2011 - Asgard és a Chocapic története

0 megjegyzés

A valamilyen különös okból kifolyólag minden filmben náci tisztet alakító Kenneth Branagh-nak valaki filmrendezői gyeplőt adott a kezébe, hogy a Shakespeare-i királydrámákon felcseperedett habitusával rendezzen nevetséges, szappanoperába hajló, a csodálatos skandináv mitológiát alázó képregényfilmet. Jelentem, sikerült neki.

2011. április 29., péntek

Piranha 3D, 2010

0 megjegyzés

Oly régóta hiányzott az életemből, hogy valami legalja filmet megnézzek. Úgy éreztem eljött az idő. Kedves Olvasók üdvözöljétek Piranha-t 2010-ben, felújított változatban (néhol 3d-ben), továbbá nézzetek fel az égbe és tegyétek fel a kérdést: Könyörgöm, MIÉRT??????

2011. április 11., hétfő

Vicky Cristina Barcelona, 2008

0 megjegyzés

A jó öreg Woody Allen mostanában már csak ilyen. Összedob pár jó csajt (kik jó színésznők is azért), valami karakteres háremélvezőt melléjük (jelen esetben Bardem), meg egy remek forgatókönyvet, és kész is a felnőtt mesedélután.

2011. április 8., péntek

Sorozatok II.rész: Gengszterkorzó (Boardwalk Empire), 2010-

0 megjegyzés

Régóta hanyagoltuk már a sorozat rovatot, úgyhogy most már itt az ideje, hogy kicsit frissítsem e részleget. Egy új HBO-s produkciót volt szerencsém végignézni, a Gengszterkorzót.

2011. április 4., hétfő

Az őslakó (The Man from Earth), 2007

10 megjegyzés

Egy újabb low-budget film, amely ennek ellenére képes lekötni a figyelmedet. De csak akkor veszed komolyan, ha logikai érzék híján vagy. Néhány SPOILER-t tartalmazó kritika.

2011. március 29., kedd

A rajongó (The Fan), 1996

0 megjegyzés

Azt mondom kedves Olvasók, hogy nosztalgiázzunk. Nosztalgiázzunk egy kicsit a 80-as/90-es éveken, amikor (véleményem szerint) a filmgyártás fénykorát élte. Kétségtelen mindig vannak az új filmek között is nézhetők, jobbak, illetve klasszikusok, de korántsem olyan mennyiségben mint az előbb említett időszakban. Az időszakban, amikor a Tony Scott-félék futószalagon gyártották le egymás után a szórakozásunkat garantáló darabokat. Erre egy kiváló példa A rajongó című film 1996-ból.

2011. március 26., szombat

Aranyhaj és a nagy gubanc (Tangled), 2010

1 megjegyzés

Az utóbbi időben Dév kollégámmal nagyon belemélyedtünk a rajzfilmek világába. Nem is csoda, hiszen a 2010-es év (reméljük a 2011-es is!!!) csak olyan darabokkal szolgált nekünk, amelyek szinte (khm-khm Shrek 4.) kivétel nélkül felkerültek a filmes toplistáink előkelő helyezéseire. Az Aranyhaj és a nagy gubanc úgy tűnik folytatja az eddigi tendenciát.

2011. március 21., hétfő

RÉGI IDŐK MOZIJA: A tank (Háborús fenevad) - (The Beast of War), 1988

0 megjegyzés

Háborús filmet nem könnyű készíteni. A háború borzalmait az emberek lelki metamorfózisán keresztül bemutatni - ez pedig még nehezebb feladat. Sokaknak beletört már ebbe a bicskája, a legtöbben korrektúráznak valamelyik fél javára, néhányan pedig elkendőzik a valóságot, vagy mézes masszával vonják be azt. Nem így a The Beast of War című opus, mely ne tévesszen meg egy pillanatra sem senkit a magyar címével - ez bizony nem egy zs-kategóriás Lorenzo Lamas mozi. Ez kérem szépen, egy igazi mestermű.

Időbűnök (Los cronocrimenes), 2007

0 megjegyzés

Mi történik akkor, ha a szomszéd erdő mögötti dombon egy időutazásra kifejlesztett laboratórium leledzik? Erre keresi a választ az Időbűnök című film.

2011. március 16., szerda

Shrek a vége, fuss el véle (Shrek Forever After), 2010 - Shrek és a jogi buktatók, kritika

0 megjegyzés

A Shrek negyedik részével kevés ember akarna elfutni, inkább elfutna előle, ha tudná, mi vár rá. Grafikai maximalizmus és forgatókönyvírói mélypont, a széria leggyengébb, befejező részében.

A következő három nap (The Next Three Days), 2010

2 megjegyzés

A legtöbb emberi lény számára létezik olyan egyén ezen a világon, akit mindennél jobban szeret. Tételezzük fel, hogy egyszer csak kopogtatnak a rendőrök az ajtónkon és elviszik azt a személyt, aki a legkedvesebb számunkra, aki nélkül képtelenség élni, majd a bíróságon szépen bejelentik, hogy gyilkosságért X évet fog kapni.  Ráadásul meg vagyunk róla győződve arról, hogy családtagunk/szerelmünk/barátunk teljesen ártatlan. Vajon ilyen helyzetben mi mindenre lennénk képesek?

2011. március 15., kedd

Mások élete (Das Leben Der Anderen), 2006

0 megjegyzés


Gyakran szembesülünk azzal, hogy az európai filmek bizony büszkén helyt állnak az amerikai riválisaival folytatott versenyben. Gondoljunk csak a spanyol (Buried, Inarritu filmjei), lengyel (Katyn) vagy akár a francia (Leon a profi, Taken, régebbi Delon-Belmondo páros parádéi, Isten városa) művekre. A német filmgyártás is belefér ebbe a sorba, hiszen a Das Boot, illetve a Die Welle – A hullám után még jócskán találhatunk az említett remekművekhez hasonló klasszikust a filmek végtelen mezőiben. Ilyenek titulálom a Mások élete című darabot is.

Így neveld a sárkányodat (How to Train Your Dragon), 2010

0 megjegyzés

Az Oscar-gálán a L'illusionniste és a Toy Story 3. mellett az Így neveld a sárkányodat volt a harmadik jelölt a legjobb egész estés animációs film kategóriában. A győztes a Toy Story 3 harmadik része lett, amelyet ugyan nem láttam, de így is húzhatom a számat, mert a sárkányos eposz minden idők egyik legjobbja - véleményem szerint.

2011. március 9., szerda

Üvegtigris 3, 2010

0 megjegyzés

Kakszi Lajos és barátai újra moziba csábították a nézőket egy amolyan igazi együtt röhögős mulatságra. Az Üvegtigris (a szekér) azonban jelképesen tovább gurult, most már Budapesten is tiszteletét teszi az öregedő banda - az eredmény azért persze emészthető lett.

2011. március 5., szombat

Harry Potter és a halál ereklyéi, 1. rész (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1), 2010

0 megjegyzés

A könyvekből ugyan csak az ötödikig jutottam (a sztorit végig ismerem), a filmekből az utolsó előttire is rászántam - nagy nehezen - az időt. Kritika azoknak, akik NEM utálják tiszta szívből a szemüveges "varázslótanonc" (nem a Nicholas Cage-féle) kalandjait.

A 83. Oscar-gála és az évértékelés

0 megjegyzés

Nos, először is elnézést kérünk, hogy nem sikerült az Oscar-gála előtt évet értékelnünk, valamint jelölteket állítanunk, de olyan vis maior körülmények hátráltatták szerény személyemet, mint az internet hiánya, és a többi. Most viszont engedelmetekkel, serényen pótolnám a beígért eredményhirdetéseket és véleményeinket. Talán jobb is így, a már ismert történéseket figyelembe véve beszélni az elmúlt évről és a csalódást keltő Oscar-gáláról...

2011. február 26., szombat

A félszemű (True Grit), 2010

1 megjegyzés

Mindig is imádtam a western filmeket. A legalapvetőbb klasszikusok között megtalálható A jó, a rossz és a csúf, a Volt egyszer egy vadnyugat és a Pár dollárral többért. Az elmúlt 10-20 év nem bővelkedett ilyen kategóriájú filmben leszámítva persze a Börtönvonat Yumába feldolgozását, ami egész jól sikerült. Mivel kevés az időnk az Oscar-díj gáláig, Dév inkább a Fighterrel foglalkozik, én pedig a terepszemlét a 10 Oscar-jelölést kapott, az 1969-es John Wayne főszereplésével bemutatott Félszemű sheriff feldolgozása terén fogom tartani. Íme a Félszemű…

A tetovált lány - A korrupció és a gonoszság anatómiája (Män som hatar kvinnor), 2009 - "Mint a svéd acél" - kritika

0 megjegyzés

Stieg Larsson 15 éves korában átélte, ahogy egy Lisbeth nevű nőt megerőszakolnak, ez egész életére hatással volt, s e szörnyű esemény, és a név mutatis mutandis megjelent világhírű Millenium-trilógiájában, melynek mindhárom részéből készült már (svéd nyelvű) film: ennek első részét venném most górcső alá.

2011. február 25., péntek

Terhes társaság (Due Date),2010

0 megjegyzés

Cool túra,Sulihuligánok és a Másnaposok. Ezeket a filmeket egy név kapcsolja össze: Todd Philips. Az említett filmeknél ő nemcsak a rendezői székben trónol és alkotja az őrültségekkel teli forgatókönyvet, hanem még egy-egy cameot is bevállal. Most egy újabb agymenését valósította meg és tárta a vígjátékrajongók szeme elé. Vajon képes-e a Terhes Társaság az eddig elért szintet fenntartani? Hát-hát…

2011. február 23., szerda

Gru (Despicable Me),2010

2 megjegyzés

Évek óta megállás nélkül kb. „5 percenként” ontják magukból a jobbnál jobb rajzfilmeket az amerikai alkotók. Igazából minden újabb darabhoz szkeptikusan állok, mivel nem tudom elképzelni, hogy mi az a következő modern ötlet, amivel mind a fiatalabb, mind az idősebb korosztályt oda lehet szögezni a képernyő elé. Fogadjátok szívélyes üdvözlettel oldalunk második rajzfilmjét, Gru-t.

2011. február 22., kedd

A Lazarus-terv (The Lazarus Projekt), 2008

0 megjegyzés

Véletlenül leltem rá eme kis költségvetésű filmalkotásra, valamilyen szemétre való, önmagától betöltődő warezoldal plakátjai között. Mielőtt folytatnám az Oscar-jelölt filmek bemutatását, szeretnék e gyöngyszemről pár szót ejteni.

2011. február 21., hétfő

Robin Hood, 2010

0 megjegyzés


Ridley Scott-ot megzsarolták. Míg egyik kedvenc rendezőnk a legkiválóbb filmeket szokta legyártani, a pénzéhes producerek, kihasználva történelmi kalandfilmek iránti rajongását (lásd: Mennyei Királyság) - elvállaltatták vele az éppen csak középszerű Robin Hood rendezését. Vagy legalábbis elhitették vele, hogy ebből bizony valami értékes fog születni.

Dead Space: Downfall (Holt Tér), 2008; Aftermath, 2011

0 megjegyzés


















Akik nem járatosak gamer berkekben feltehetőleg nem hallottak még a Dead Space-ről, ugyanis egyike azon tipikus ill. nem tipikus eseteknek (döntsétek el ti) amikor egy PC játék ihlet egy film ötletet, majd a sikeren felbuzdulva egy egész franchise épül köré futószalagon legyártott regényekkel, mangákkal, akciófigurákkal. Az alapjáték amivel minden elkezdődött 2008-ban jött ki, műfaját tekintve harmadik személy nézetes survival horror/sci-fi  mely egyedi, lebilincselő atmoszférájának köszönhetően hamar kultuszt teremtett. Habár a történetét tekintve minden csak nem eredeti, a legjobb Sci-fik olyan szintű mesteri összeollózása (van itt minden: Alien, Event Horizon, Pandorum,  2001: Űrodüsszeia, Solaris) és minőségi prezentálása ez, hogy egyszerűen nem lehet nem szeretni.

2011. február 20., vasárnap

Winter’s Bone, 2010

1 megjegyzés

Ígéretünkhöz híven érkezik a következő Oscar esélyes film a Winter’s Bone.  Legjobb forgatókönyv adaptáció jelölése nem a véletlen műve, mivel a scriptírókat a „country noir” nagymesterének Daniel Woodrell-nek az azonos című regénye sarkallta (igen igen az idézőjelezés szándékos, nem csak ti érzitek az iróniát amit a noir és redneck ambivalens egyvelege alkot). Az én problémám vele csupán annyi, hogy amikor nagy nehezen elszenvedtem a feléig sűrű msn beszélgetéses megszakításokkal még mindig tanácstalan voltam, hogy vajon milyen mivel érdemelte ki a film ezt a bizalmat.

2011. február 18., péntek

Száguldó bomba (Unstoppable), 2010

0 megjegyzés

Denzel papa legutóbbi filmje, az Éli könyve annyira nem volt vészesen rossz, mint ahogy Dév kollégám azt leelemezte, de tény, hogy nem ütötte meg azt a bizonyos mércét. Denzelnek Tony Scottal való együttműködése kapcsán csak annyit mondanék, hogy már 2004 óta tart ez a katasztrofális periódus, amely alatt az említett két úr a nagyon mély kómába került. A rendező immáron ötödik alkalommal dolgozik együtt afro-amerikai barátunkkal. Talán kezdenek ébredezni?

2011. február 14., hétfő

Közérdekű közlemény :D

2 megjegyzés
Nos lassan közeledik az Oscar-gála, meg minden, úgyhogy még megpróbálunk belehúzni, hogy nagyjából az összes említésre méltó filmről írjunk, ami ott várható. Ezzel együtt azt is el szeretném mondani, hogy lesz majd egy tartalmas cikkünk, melyben a mostanság dilettáns Akadémia-tagok helyett mi fogjuk megmondani, melyik szobrot kinek adnánk, valamint világhírű szerzőtársaimmal a saját 2010-es filmes toplistáinkat is közzétesszük.

Ennél fontosabb, hogy a  blog nevével bizony igencsak nem vagyunk elégedettek, olyannyira nem, hogy kis híján átköltöztünk a blog.hu-ra azonban ez egyelőre nem valósul meg, mivel rendkívül körülményes és szerintem -ehhez képest- szar a rendszer, a sablonok undorítóak, valamint több webszerkesztői szaktudás is kellene hozzá. Azonban a film-kocka előtagot hamarosan elhagyjuk és valami újat választunk helyette, amit design-beli változások is követni fognak.

Amúgy köszönjük mindenkinek a hamarosan ötezer oldalletöltés elérését (annak függvényében, hogy fél éve indult az oldal), ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy volt olyan nap mikor száz oldalletöltés volt, de átlagban egy harminc-negyven legalább megvan, és a rendszeres olvasóink száma is a negyven felé konvergál. Hát nagyon szépen köszönjük! A rekordot egyébként Csabika Toy Story 3 kritikája tartja, melyet több, mint 200x tekintettek meg.

Viszont, arra szeretnélek kérni titeket, hogy egyrészt: SZAVAZZATOK oldalt, hadd tudjuk meg, szerintetek melyik a legjobb film 2010-ben, továbbá KOMMENTELJETEK bátran (bár mostanában elindult egy folyamat), mert nagyon kíváncsiak vagyunk a véleményekre!

Ui.: A jövőben új rovat is lesz, melyben régi klasszikusokról és művészfilmekről olvashattok.

Tisztelettel:
A stáb

2011. február 13., vasárnap

Blue Valentine, 2010

1 megjegyzés

A Blue Valentine egy indy produkció, Derek Cianfrance rendező első mozifilmje melynek összehozásán 12 éve fáradozott mire álma valóra vált. Kezdetben a megfelelő színészek megtalálása jelentett akadályt, mikorra Michelle Williams-et és Ryan Gosling-et sikerült megnyernie magának financiális nehézségek léptek fel és a forgatás azért nem kezdődhetett meg. Végül mire minden sínen volt és kezdetét vehette a filmezés Heath Ledger 2008-ban bekövetkezett váratlan halála miatt Michelle Williams-re való tekintettel halasztották el a munkálatokat. (Michelle és Heath a Túl a Barátságon forgatásán találkoztak 2005-ben. 2 évet jegyben jártak, 1 közös kislányuk született) A rendező saját elmondása szerint a forgatás során egy buldog gördeszkázott végig az utcán és a kölcsönös reveláció hatására Ryan Gosling-el összenéztek: -„Láttál már valaha ilyet?” Akkortól tudta, hogy a megfelelő időpontot választotta a film elkészítéséhez. A 12 év alatt egyébként 66 piszkozata készült a forgatókönyvnek amely a rendező valós életében történő változásokat is nyomon követte mivel időközben ő maga is megházasodott és szülő lett ezáltal nagyobb autenticitással tudott betekintést adni a történet lelkébe.

2011. február 11., péntek

Szerelem és Más Drogok (Love and Other Drugs), 2010

2 megjegyzés

Akik azon hezitálnak, hogy a vizsgaidőszak végeztével poszt-terápiás jelleggel valami könnyed romantikus vígjátékkal kúrálnák magukat azokat ki kell, hogy ábrándítsam mert a film a címével ellentétben minden csak nem könnyed, hát még annyira komédia. A rendező Edward Zwick akinek olyan műveket köszönhetünk, mint a Szenvedélyek Viharában, Utolsó Szamuráj vagy a Véres gyémánt letér a jól bevált tragikus hőseposz védjegyről és új vizek felé veszi az irányt.

2011. február 10., csütörtök

2011. február 1., kedd

Tron:Örökség (Tron:Legacy), 2010

2 megjegyzés

Volt szerencsém nemrég 3D-ben megnézni ezt a kis „popcorn movie-t” és a moziból kilépve csak az járt a fejemben, hogy mekkora hiba lett volna ezt kihagyni. Fantasztikus és felejthetetlen élményt nyújtott számomra a Tron: Örökség.

2011. január 27., csütörtök

A 13-as (13.), 2010

3 megjegyzés

A Buried után egy újabb film kerül bemutatásra a blogon, amelyről szintén nem sokat lehetett hallani, de ennek ellenére szükséges említést tenni róla, mivel meglehetősen egyedi darabról van szó.

127 óra (127 hours), 2010

5 megjegyzés

Epic masterpiece. Elképesztő, fantasztikus, csodálatos és felejthetetlen. A 127 óra 94 percével azonnal és végérvényesen belopta magát a szívembe. Danny Boyle mesterműve egyike a legjobb filmeknek, amiket valaha is láttam.

2011. január 26., szerda

Élve eltemetve (Buried), 2010

0 megjegyzés

Anno a várományos filmek kapcsán említésre került a Buried. Megnézése után csak ennyit tudok mondani: üdvözöljétek a 2010-es év egyik legnagyobb meglepetését!

2011. január 20., csütörtök

Kaptár: Túlvilág (Resident Evil: Afterlife), 2010

1 megjegyzés

Dév kollégám az új évet két korrekt alkotással indította el, úgyhogy itt az idő, hogy megtörjem a tendenciát és valami kevésbé minőségi, ép ésszel nehezen felfogható és gyomorral nehezen emészthető kis darabról, a Kaptár negyedik részéről osszam meg veletek benyomásomat.

2011. január 2., vasárnap

Fekete hattyú (Black Swan), 2010

0 megjegyzés

Korunk legegyedibb rendezői közé tartozik Darren Aronofsky, aki a Requiem egy álomért-tal és A pankrátorral már jelezte, hogy helyet követel a nagyok között. Most pedig rávett arra, hogy megnézzek egy balett-témájú filmet, persze ehhez (mint utólag kiderült) túlságosan is ismert eszközökhöz nyúlt...

Social Network-A közösségi háló (The Social Network), 2010

0 megjegyzés

Véget ért a 2010-es év, de nekünk még vannak elmaradásaink. Hát szép lassan le is dolgozzuk, de csak azért, hogy felállíthassuk a filmes toplistákat. A Facebook-film viszont nem biztos, hogy rajta lesz. A konzumrendezővé vált David Fincher új filmjéről tartanék most ismertetőt.