Azt mondom kedves Olvasók, hogy nosztalgiázzunk. Nosztalgiázzunk egy kicsit a 80-as/90-es éveken, amikor (véleményem szerint) a filmgyártás fénykorát élte. Kétségtelen mindig vannak az új filmek között is nézhetők, jobbak, illetve klasszikusok, de korántsem olyan mennyiségben mint az előbb említett időszakban. Az időszakban, amikor a Tony Scott-félék futószalagon gyártották le egymás után a szórakozásunkat garantáló darabokat. Erre egy kiváló példa A rajongó című film 1996-ból.
2011. március 29., kedd
2011. március 26., szombat
Aranyhaj és a nagy gubanc (Tangled), 2010
Bejegyezte:
Csabika
1 megjegyzés
Az utóbbi időben Dév kollégámmal nagyon belemélyedtünk a rajzfilmek világába. Nem is csoda, hiszen a 2010-es év (reméljük a 2011-es is!!!) csak olyan darabokkal szolgált nekünk, amelyek szinte (khm-khm Shrek 4.) kivétel nélkül felkerültek a filmes toplistáink előkelő helyezéseire. Az Aranyhaj és a nagy gubanc úgy tűnik folytatja az eddigi tendenciát.
2011. március 21., hétfő
RÉGI IDŐK MOZIJA: A tank (Háborús fenevad) - (The Beast of War), 1988
Bejegyezte:
Leónidasz
0
megjegyzés
Háborús filmet nem könnyű készíteni. A háború borzalmait az emberek lelki metamorfózisán keresztül bemutatni - ez pedig még nehezebb feladat. Sokaknak beletört már ebbe a bicskája, a legtöbben korrektúráznak valamelyik fél javára, néhányan pedig elkendőzik a valóságot, vagy mézes masszával vonják be azt. Nem így a The Beast of War című opus, mely ne tévesszen meg egy pillanatra sem senkit a magyar címével - ez bizony nem egy zs-kategóriás Lorenzo Lamas mozi. Ez kérem szépen, egy igazi mestermű.
Időbűnök (Los cronocrimenes), 2007
Bejegyezte:
Leónidasz
0
megjegyzés
Mi történik akkor, ha a szomszéd erdő mögötti dombon egy időutazásra kifejlesztett laboratórium leledzik? Erre keresi a választ az Időbűnök című film.
2011. március 16., szerda
Shrek a vége, fuss el véle (Shrek Forever After), 2010 - Shrek és a jogi buktatók, kritika
Bejegyezte:
Leónidasz
0
megjegyzés
A Shrek negyedik részével kevés ember akarna elfutni, inkább elfutna előle, ha tudná, mi vár rá. Grafikai maximalizmus és forgatókönyvírói mélypont, a széria leggyengébb, befejező részében.
A következő három nap (The Next Three Days), 2010
Bejegyezte:
Csabika
2
megjegyzés
A legtöbb emberi lény számára létezik olyan egyén ezen a világon, akit mindennél jobban szeret. Tételezzük fel, hogy egyszer csak kopogtatnak a rendőrök az ajtónkon és elviszik azt a személyt, aki a legkedvesebb számunkra, aki nélkül képtelenség élni, majd a bíróságon szépen bejelentik, hogy gyilkosságért X évet fog kapni. Ráadásul meg vagyunk róla győződve arról, hogy családtagunk/szerelmünk/barátunk teljesen ártatlan. Vajon ilyen helyzetben mi mindenre lennénk képesek?
2011. március 15., kedd
Mások élete (Das Leben Der Anderen), 2006
Bejegyezte:
Csabika
0
megjegyzés
Gyakran szembesülünk azzal, hogy az európai filmek bizony büszkén helyt állnak az amerikai riválisaival folytatott versenyben. Gondoljunk csak a spanyol (Buried, Inarritu filmjei), lengyel (Katyn) vagy akár a francia (Leon a profi, Taken, régebbi Delon-Belmondo páros parádéi, Isten városa) művekre. A német filmgyártás is belefér ebbe a sorba, hiszen a Das Boot, illetve a Die Welle – A hullám után még jócskán találhatunk az említett remekművekhez hasonló klasszikust a filmek végtelen mezőiben. Ilyenek titulálom a Mások élete című darabot is.
Így neveld a sárkányodat (How to Train Your Dragon), 2010
Bejegyezte:
Leónidasz
0
megjegyzés
Az Oscar-gálán a L'illusionniste és a Toy Story 3. mellett az Így neveld a sárkányodat volt a harmadik jelölt a legjobb egész estés animációs film kategóriában. A győztes a Toy Story 3 harmadik része lett, amelyet ugyan nem láttam, de így is húzhatom a számat, mert a sárkányos eposz minden idők egyik legjobbja - véleményem szerint.
2011. március 9., szerda
Üvegtigris 3, 2010
Bejegyezte:
Leónidasz
0
megjegyzés
Kakszi Lajos és barátai újra moziba csábították a nézőket egy amolyan igazi együtt röhögős mulatságra. Az Üvegtigris (a szekér) azonban jelképesen tovább gurult, most már Budapesten is tiszteletét teszi az öregedő banda - az eredmény azért persze emészthető lett.
2011. március 5., szombat
Harry Potter és a halál ereklyéi, 1. rész (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1), 2010
Bejegyezte:
Leónidasz
0
megjegyzés
A könyvekből ugyan csak az ötödikig jutottam (a sztorit végig ismerem), a filmekből az utolsó előttire is rászántam - nagy nehezen - az időt. Kritika azoknak, akik NEM utálják tiszta szívből a szemüveges "varázslótanonc" (nem a Nicholas Cage-féle) kalandjait.
A 83. Oscar-gála és az évértékelés
Bejegyezte:
Leónidasz
0
megjegyzés
Nos, először is elnézést kérünk, hogy nem sikerült az Oscar-gála előtt évet értékelnünk, valamint jelölteket állítanunk, de olyan vis maior körülmények hátráltatták szerény személyemet, mint az internet hiánya, és a többi. Most viszont engedelmetekkel, serényen pótolnám a beígért eredményhirdetéseket és véleményeinket. Talán jobb is így, a már ismert történéseket figyelembe véve beszélni az elmúlt évről és a csalódást keltő Oscar-gáláról...
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)