Oldalak

2011. február 26., szombat

A félszemű (True Grit), 2010

1 megjegyzés

Mindig is imádtam a western filmeket. A legalapvetőbb klasszikusok között megtalálható A jó, a rossz és a csúf, a Volt egyszer egy vadnyugat és a Pár dollárral többért. Az elmúlt 10-20 év nem bővelkedett ilyen kategóriájú filmben leszámítva persze a Börtönvonat Yumába feldolgozását, ami egész jól sikerült. Mivel kevés az időnk az Oscar-díj gáláig, Dév inkább a Fighterrel foglalkozik, én pedig a terepszemlét a 10 Oscar-jelölést kapott, az 1969-es John Wayne főszereplésével bemutatott Félszemű sheriff feldolgozása terén fogom tartani. Íme a Félszemű…

A tetovált lány - A korrupció és a gonoszság anatómiája (Män som hatar kvinnor), 2009 - "Mint a svéd acél" - kritika

0 megjegyzés

Stieg Larsson 15 éves korában átélte, ahogy egy Lisbeth nevű nőt megerőszakolnak, ez egész életére hatással volt, s e szörnyű esemény, és a név mutatis mutandis megjelent világhírű Millenium-trilógiájában, melynek mindhárom részéből készült már (svéd nyelvű) film: ennek első részét venném most górcső alá.

2011. február 25., péntek

Terhes társaság (Due Date),2010

0 megjegyzés

Cool túra,Sulihuligánok és a Másnaposok. Ezeket a filmeket egy név kapcsolja össze: Todd Philips. Az említett filmeknél ő nemcsak a rendezői székben trónol és alkotja az őrültségekkel teli forgatókönyvet, hanem még egy-egy cameot is bevállal. Most egy újabb agymenését valósította meg és tárta a vígjátékrajongók szeme elé. Vajon képes-e a Terhes Társaság az eddig elért szintet fenntartani? Hát-hát…

2011. február 23., szerda

Gru (Despicable Me),2010

2 megjegyzés

Évek óta megállás nélkül kb. „5 percenként” ontják magukból a jobbnál jobb rajzfilmeket az amerikai alkotók. Igazából minden újabb darabhoz szkeptikusan állok, mivel nem tudom elképzelni, hogy mi az a következő modern ötlet, amivel mind a fiatalabb, mind az idősebb korosztályt oda lehet szögezni a képernyő elé. Fogadjátok szívélyes üdvözlettel oldalunk második rajzfilmjét, Gru-t.

2011. február 22., kedd

A Lazarus-terv (The Lazarus Projekt), 2008

0 megjegyzés

Véletlenül leltem rá eme kis költségvetésű filmalkotásra, valamilyen szemétre való, önmagától betöltődő warezoldal plakátjai között. Mielőtt folytatnám az Oscar-jelölt filmek bemutatását, szeretnék e gyöngyszemről pár szót ejteni.

2011. február 21., hétfő

Robin Hood, 2010

0 megjegyzés


Ridley Scott-ot megzsarolták. Míg egyik kedvenc rendezőnk a legkiválóbb filmeket szokta legyártani, a pénzéhes producerek, kihasználva történelmi kalandfilmek iránti rajongását (lásd: Mennyei Királyság) - elvállaltatták vele az éppen csak középszerű Robin Hood rendezését. Vagy legalábbis elhitették vele, hogy ebből bizony valami értékes fog születni.

Dead Space: Downfall (Holt Tér), 2008; Aftermath, 2011

0 megjegyzés


















Akik nem járatosak gamer berkekben feltehetőleg nem hallottak még a Dead Space-ről, ugyanis egyike azon tipikus ill. nem tipikus eseteknek (döntsétek el ti) amikor egy PC játék ihlet egy film ötletet, majd a sikeren felbuzdulva egy egész franchise épül köré futószalagon legyártott regényekkel, mangákkal, akciófigurákkal. Az alapjáték amivel minden elkezdődött 2008-ban jött ki, műfaját tekintve harmadik személy nézetes survival horror/sci-fi  mely egyedi, lebilincselő atmoszférájának köszönhetően hamar kultuszt teremtett. Habár a történetét tekintve minden csak nem eredeti, a legjobb Sci-fik olyan szintű mesteri összeollózása (van itt minden: Alien, Event Horizon, Pandorum,  2001: Űrodüsszeia, Solaris) és minőségi prezentálása ez, hogy egyszerűen nem lehet nem szeretni.

2011. február 20., vasárnap

Winter’s Bone, 2010

1 megjegyzés

Ígéretünkhöz híven érkezik a következő Oscar esélyes film a Winter’s Bone.  Legjobb forgatókönyv adaptáció jelölése nem a véletlen műve, mivel a scriptírókat a „country noir” nagymesterének Daniel Woodrell-nek az azonos című regénye sarkallta (igen igen az idézőjelezés szándékos, nem csak ti érzitek az iróniát amit a noir és redneck ambivalens egyvelege alkot). Az én problémám vele csupán annyi, hogy amikor nagy nehezen elszenvedtem a feléig sűrű msn beszélgetéses megszakításokkal még mindig tanácstalan voltam, hogy vajon milyen mivel érdemelte ki a film ezt a bizalmat.

2011. február 18., péntek

Száguldó bomba (Unstoppable), 2010

0 megjegyzés

Denzel papa legutóbbi filmje, az Éli könyve annyira nem volt vészesen rossz, mint ahogy Dév kollégám azt leelemezte, de tény, hogy nem ütötte meg azt a bizonyos mércét. Denzelnek Tony Scottal való együttműködése kapcsán csak annyit mondanék, hogy már 2004 óta tart ez a katasztrofális periódus, amely alatt az említett két úr a nagyon mély kómába került. A rendező immáron ötödik alkalommal dolgozik együtt afro-amerikai barátunkkal. Talán kezdenek ébredezni?

2011. február 14., hétfő

Közérdekű közlemény :D

2 megjegyzés
Nos lassan közeledik az Oscar-gála, meg minden, úgyhogy még megpróbálunk belehúzni, hogy nagyjából az összes említésre méltó filmről írjunk, ami ott várható. Ezzel együtt azt is el szeretném mondani, hogy lesz majd egy tartalmas cikkünk, melyben a mostanság dilettáns Akadémia-tagok helyett mi fogjuk megmondani, melyik szobrot kinek adnánk, valamint világhírű szerzőtársaimmal a saját 2010-es filmes toplistáinkat is közzétesszük.

Ennél fontosabb, hogy a  blog nevével bizony igencsak nem vagyunk elégedettek, olyannyira nem, hogy kis híján átköltöztünk a blog.hu-ra azonban ez egyelőre nem valósul meg, mivel rendkívül körülményes és szerintem -ehhez képest- szar a rendszer, a sablonok undorítóak, valamint több webszerkesztői szaktudás is kellene hozzá. Azonban a film-kocka előtagot hamarosan elhagyjuk és valami újat választunk helyette, amit design-beli változások is követni fognak.

Amúgy köszönjük mindenkinek a hamarosan ötezer oldalletöltés elérését (annak függvényében, hogy fél éve indult az oldal), ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy volt olyan nap mikor száz oldalletöltés volt, de átlagban egy harminc-negyven legalább megvan, és a rendszeres olvasóink száma is a negyven felé konvergál. Hát nagyon szépen köszönjük! A rekordot egyébként Csabika Toy Story 3 kritikája tartja, melyet több, mint 200x tekintettek meg.

Viszont, arra szeretnélek kérni titeket, hogy egyrészt: SZAVAZZATOK oldalt, hadd tudjuk meg, szerintetek melyik a legjobb film 2010-ben, továbbá KOMMENTELJETEK bátran (bár mostanában elindult egy folyamat), mert nagyon kíváncsiak vagyunk a véleményekre!

Ui.: A jövőben új rovat is lesz, melyben régi klasszikusokról és művészfilmekről olvashattok.

Tisztelettel:
A stáb

2011. február 13., vasárnap

Blue Valentine, 2010

1 megjegyzés

A Blue Valentine egy indy produkció, Derek Cianfrance rendező első mozifilmje melynek összehozásán 12 éve fáradozott mire álma valóra vált. Kezdetben a megfelelő színészek megtalálása jelentett akadályt, mikorra Michelle Williams-et és Ryan Gosling-et sikerült megnyernie magának financiális nehézségek léptek fel és a forgatás azért nem kezdődhetett meg. Végül mire minden sínen volt és kezdetét vehette a filmezés Heath Ledger 2008-ban bekövetkezett váratlan halála miatt Michelle Williams-re való tekintettel halasztották el a munkálatokat. (Michelle és Heath a Túl a Barátságon forgatásán találkoztak 2005-ben. 2 évet jegyben jártak, 1 közös kislányuk született) A rendező saját elmondása szerint a forgatás során egy buldog gördeszkázott végig az utcán és a kölcsönös reveláció hatására Ryan Gosling-el összenéztek: -„Láttál már valaha ilyet?” Akkortól tudta, hogy a megfelelő időpontot választotta a film elkészítéséhez. A 12 év alatt egyébként 66 piszkozata készült a forgatókönyvnek amely a rendező valós életében történő változásokat is nyomon követte mivel időközben ő maga is megházasodott és szülő lett ezáltal nagyobb autenticitással tudott betekintést adni a történet lelkébe.

2011. február 11., péntek

Szerelem és Más Drogok (Love and Other Drugs), 2010

2 megjegyzés

Akik azon hezitálnak, hogy a vizsgaidőszak végeztével poszt-terápiás jelleggel valami könnyed romantikus vígjátékkal kúrálnák magukat azokat ki kell, hogy ábrándítsam mert a film a címével ellentétben minden csak nem könnyed, hát még annyira komédia. A rendező Edward Zwick akinek olyan műveket köszönhetünk, mint a Szenvedélyek Viharában, Utolsó Szamuráj vagy a Véres gyémánt letér a jól bevált tragikus hőseposz védjegyről és új vizek felé veszi az irányt.

2011. február 10., csütörtök

2011. február 1., kedd

Tron:Örökség (Tron:Legacy), 2010

2 megjegyzés

Volt szerencsém nemrég 3D-ben megnézni ezt a kis „popcorn movie-t” és a moziból kilépve csak az járt a fejemben, hogy mekkora hiba lett volna ezt kihagyni. Fantasztikus és felejthetetlen élményt nyújtott számomra a Tron: Örökség.